geniuses
21 دی 1401 - 23:05

وبگاه آمریکایی: واشنگتن توضیح دهد که از حمایت مالی از اوکراین چه چیزی عایدش می‌شود؟

یک وبگاه آمریکایی با تشبیه جنگ اوکراین به تجربه حضور آمریکا در افغانستان، می‌گوید که واشنگتن باید به مردم آمریکا توضیح دهد که از کمک مالی به اوکراین چه چیزی عایدش خواهد شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وبگاه آمریکایی «بیزنس اینسایدر» در گزارشی نوشت که کنگره آمریکا پیش از اختصاص یک دلار دیگر به اوکراین باید به مردم این کشور توضیح دهد که این پول‌ها چگونه به توسعه منافع آمریکا منجر خواهد شد.

طبق این گزارش، آمریکا تا کنون بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار برای جنگ در اوکراین هزینه کرده است؛ مبلغی که ۱۶ میلیارد دلار بیشتر از از بودجه نظامی روسیه برای سال ۲۰۲۳ است.

این وبگاه آمریکایی بر این باور است که کنگره آمریکا مدیون مردم این کشور است زیرا باید به آمریکایی‌ها توضیح دهد چرا برای امنیت ملی یک متحد غیرهمپیمان ۱۰۰ میلیارد دلار هزینه کرده است.

«جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا پیشتر پیش‌نویس قانونی را امضاء کرد که به اختصاص ۴۷ میلیارد دلار دیگر برای حمایت از اوکراین تأکید شده بود.

این وبگاه با اشاره به اینکه حدود ۱۴ میلیارد دلار تنها برای خرید تسلیحات جدید صرف خواهد شد، در ادامه این سؤال را مطرح می‌کند که کنگره آمریکا انتظار دارد این پول چه چیزی تولید کند؟ یا به عبارت دیگر، نتیجه موردانتظار این پول چیست و چگونه باید مطمئن شد که این سرمایه‌گذاری، یک سرمایه‌گذاری خوب برای آمریکا به شمار می‌آید.

بیزنس اینسایدر خاطرنشان می‌کند در دو دوهه‌ای که آمریکا در باتلاق جنگ در افغانستان فرو رفته بود، واشنگتن چیزی بالغ بر دو تریلیون دلار در آنجا به باد داد، که این نشان می‌دهد این امکان وجود دارد کنگره در موارد دیگر نیز در چنین موقعیتی قرار گیرد.

این وبگاه آمریکایی در ادامه به اهمیت ارسال سامانه‌های پاتریوت برای اوکراین اشاره می‌کند، می‌گوید که این اقدام باعث تغییر قواعد بازی برای اوکراین نخواهد شد.

در این گزارش آمده است: «یک آتشبار می‌تواند به طور کلی از یک نقطه دفاع کند؛ به عنوان مثال یک آتشبار این امکان را دارد که از بخش بزرگی از پایتخت اوکراین محافظت نماید؛ اما این سامانه از تمام شهر محافظت نمی‌کند.»

/پایان پیام

منبع: فارس
شناسه خبر: 971753