geniuses
21 بهمن 1401 - 17:05

اتحادیه اروپا با مصادره دارایی خارجی روسیه موافقت کرد

اعضای اتحادیه اروپا اقدامات ضد روسی خود را به مصادره دارایی خارجی این کشور به نفع اوکراین، بسط داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در تازه ترین اقدام ضد روسی بروکسل، سران اتحادیه اروپا در خصوص تسریع اقدامات در جهت مصادره دارایی های خارجی روسیه به اجماع نظر دست یافتند.

سران اتحادیه اروپا در نشست امروز خود به توافق رسیدند تا اقدامات حقوقی به منظور توقیف دارایی های متعلق به روسیه در بانک های خارجی، را تسریع بخشند. به ادعای اعضای اتحادیه اروپا این دارایی ها برای حمایت از بازسازی اوکراین توقیف خواهد شد.

در بیانیه مشترک اعضای اتحادیه اروپا در این باره آمده است: اتحادیه اروپا همراه با شرکای خود، اقدامات خود را در جهت استفاده از دارایی های مسدود شده روسیه برای حمایت از بازسازی اوکراین و به منظور غرامت خسارت افزایش خواهد داد.

همچنین بنا به این بیانیه، اتحادیه اروپا هفتمین کمک ۵۰۰ میلیون یورویی (۵۳۵ میلیون دلاری) خود را در جهت حمایت نظامی از اوکراین و تحت عنوان «تسهیلات صلح اروپا» تصویب کرد. با تصویب بسته کمکی جدید اتحادیه اروپا، مجموع کمک‌های نظامی این اتحادیه به اوکراین به ۱۲ میلیارد یورو رسید. اعضای اتحادیه اروپا تایید کردند که مأموریت آموزش ۳۰ هزار سرباز اوکراینی در سال ۲۰۲۳ را پیش از این آغاز کردند.

۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا همچنین تاکید کردند که با هماهنگی نزدیک با شرکای جهانی خود، به تشدید تحریم‌های خود علیه روسیه ادامه دهد و نیز اقداماتی که مانع دور زدن این تحریم ها می شود را تقویت کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1031942